Sieja w oregano

15.12.2015

Dzisiaj przedstawię przepis na smażoną sieję z dodatkiem suszonego oregano. Nigdy wcześniej nie jadłam tej ryby i muszę powiedzieć, że to był wielki błąd. Całkiem przypadkowo sieja znalazła się w mojej kuchni i nie bardzo wiedziałam co z nią zrobić. Jest to bardzo soczysta ryba i ma dość grubą skórkę, co ułatwia przewracanie jej na patelni podczas smażenia. Przepis na przyrządzanie tak ryb przekazała mi dawno temu bliska mi osoba i muszę powiedzieć, że mąka kukurydziana, którą wykorzystuje się w tym daniu nadaje świetny chrupki smak rybie, a przy tym jest zdrowa, ponieważ ma dużą zawartość węglowodanów złożonych. Jest też alternatywą dla osób z nietolerancją na gluten, które nie mogą spożywać mąki pszennej.
Idą święta Bożego Narodzenia, podczas których jemy sporo dań rybnych. Osobiście bardzo lubię łączyć tradycyjne przepisy z nowoczesnymi. Tak więc, może warto podać sieję w te święta?
Potrzebne składniki:

sieja w postaci tuszki
mąka kukurydziana
oregano suszone
pieprz
sól
olej do smażenia
masło

Wykonanie:

Rybę świeżą lub rozmrożoną należy opłukać zimną wodą i wytrzeć ręcznikiem papierowym. Następnie natrzeć ją solą i pieprzem. A kolejno całość posypać suszonym oregano po ok 1 łyżeczce na każdą ze stron i odrobinę jeszcze dodać do środka ryby. Ja do środka dodałam jeszcze trzy małe kawałeczki masła. Rybę obtaczamy w mące kukurydzianej i smażymy na mocno rozgrzanym oleju, aż do momentu uzyskania złotego koloru po ok 7 min na każdą ze stron.
Ja przyrządzałam sieję w postaci tuszki, więc gdybyście smażyli ją w postaci filetu, to czas jej smażenia należy zdecydowanie skrócić. Gotową rybę poznamy po tym, że skórka delikatnie odchodzi od reszty ryby.

Smacznego

Powrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3