Przepis jak Rollercoaster

03.08.2016


Witajcie, inspiracją do dzisiejszego przepisu jest utwór "Rollercoaster" w wykonaniu Mroza. Pamiętam jak kiedyś, gdy miałam już wymyśloną nazwę dla mojego blogu i usłyszałam wyżej wspomniany utwór...
wiedziałam, że napiszę o nim. Nie do końca jest to mój ulubiony gatunek muzyczny, ale utwór musze powiedzieć, że porwał mnie od pierwszego usłyszenia. Gdy w teledysku zobaczyłam arbuza, to pomyślałam, że będzie to przepis na sałatkę owocową.
Sałatka owocowa jest trochę jak rollercoaster, który wywołuje w nas różne emocje, jak radość i przerażenie. Sałatka natomiast, jest mieszanką różnych smaków i kolorów, które w połączeniu ze sobą tworzą smaczną całość. Danie to jest idealne na upalne letnie dni, których tak mało mamy w tym roku. Może wspólnie uda nam się odczarować tym przepisem i utworem pogodę za oknem? Warto spróbować, przecież nic nie zaszkodzi.

p.s. w teledysku odnalazłam jeszcze trzy moje zainteresowania

Porcja:
4 osoby

Potrzebne składniki:

500g arbuza
500g melona np. Galia
300g winogron białych małych
2 kiwi
2 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka cynamonu
szczypta suszonego imbiru
6 listków świeżej mięty
2 łyżki prażonych pestek z dyni


Wykonanie:
Umyj i osusz wszystkie owoce. Następnie obierz ze skóry arbuza, melona i kiwi. Pokrój je w kostkę podobnej wielkości. Wrzuć winogrona w całości. Ja użyłam większych winogron i dlatego przekroiłam je na połówki. Dodaj przyprawy, miętę i uprażone wcześniej pestki dyni na patelni.
Sałatkę podawaj schłodzoną w pucharkach lub miseczkach.
Życzę smacznego i odrobiny lata tego lata

Powrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3