Koreczki, przekąska na Sylwestra

30.12.2016

Witajcie Kochani, spieszę Wam z pomocą co by tu przygotować do jedzenia na Sylwestrowe przyjęcie...
Większość z nas po obżarstwie świątecznym nie ma miejsca na treściwe i sycące dania. A coś małego i lekkiego zawsze chętnie przekąsimy, prawda? Myślę sobie, że dlatego przekąski w Sylwestra mają takie wzięcie i cieszą się ogromną popularnością.
Wraz z moją córką przygotowałyśmy cztery propozycje Sylwestrowych koreczków. Przepis jest prosty i łatwy do zrobienia nawet z dziećmi.
Poniżej znajdziecie listę potrzebnych produktów i krok po kroku opis jak je zrobić.

Porcja:
4 osoby

Czas:
25 min

Koszt:
25 zł

Potrzebne składniki:

16 kromek razowego pieczywa
1 opakowanie sera koziego do smarowania (150g)
1 opakowanie wędzonego łososia (100g)
1 opakowanie serka chrzanowego (150g)
1 opakowanie szynki szwarcwaldzkiej (100g)
1 plaster sera żółtego
ser feta (100g)
oliwa z oliwek
masło
dodatki: oliwki czarne, pomidorki koktajlowe i pomidory suszone

Wykonanie:

Ukrój 16 cienkich kromek chleba razowego. W kromkach tych, wyciśnij kieliszkiem do likierów (małym) po dwa lub więcej krążków. Następnie przygotuj je wg czterech wariantów:

I wariant
Krążki pieczywa posmaruj serem kozim i dodaj po małym kawałeczku łososia. Następnie dodaj dodatki wspomniane w liście potrzebnych składników,

II wariant
Chleb posmaruj serkiem chrzanowych i połóż na nim małe kawałeczki zrolowanej szynki szwarcwaldzkiej. Udekoruj jak wyżej,

III wariant
Wycięte kółka z chleba nasącz odrobiną oliwy z oliwek, a następnie dodaj fetę pokrojoną w kostkę. Pamiętaj o wspomnianych wyżej trzech dodatkach,

IV wariant
Ten wariant jest przygotowany z myślą o dzieciach, a wymyśliła go moja córka.
Wycięte krążki posmaruj masłem i ułóż na nich po plasterku sera żółtego. Następnie dodaj oliwkę, suszone pomidory, pomidorki koktajlowe.

Ze wspomnianej ilości wyjdzie ci po mniej więcej po dwa koreczki z każdego rodzaju na osobę. Pamiętaj, że koreczki powinny być małe i zgrabne, tak aby można je było zjeść na raz. Świetnie nadają się na przyjęcia bez miejsc siedzących. Możesz do nich dorobić sos, np. ztatziki.

Przy okazji składam Wam najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok. Z całego serca życzę zdrowia, pomyślności, wytrwałości w dążeniu do własnych celów i spełnienia marzeń.

Pozdrawiam
Magda

Powrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3