Babski deser

08.3.2017

Dzisiejszy przepis chciałabym dedykować wszystkim sympatycznym i mądrym kobietom, kobietkom, babeczkom, dziewczynom itd. z okazji Dnia Kobiet. Panowie proszeni są o nie obrażanie się, ale dzisiejszy przepis jest typowo BABSKI...
Większość Pań, pewnie tak jak ja lubi słodycze. Mało, która chce się do tego przyznać otwarcie, bo często walczymy z kilkoma zbędnymi kilogramami, zwłaszcza po zimie, to myślę, że wszystkie je lubimy. W śród wielbicielek słodyczy są miłośniczki lodów, ciast, deserów i nie ważne czego tam jeszcze, grunt żeby było słodkie!
Ja zaliczam się do grupy łakomczuchów ciast, ale raz na jakiś czas potrafię sama zjeść tabliczkę czekolady. Deser, który zawiera ciasto i czekoladę jest MÓJ.
Gorzka czekolada jest bardzo zdrowa i ma dużo cennych składników, a do tego jak nam humor poprawia!!!
Dzisiejszy przepis jest właśnie z czekoladą, co prawda nie z ciastem, ale mam nadzieję, że równie smaczny.
Deser robi się szybko, do tego jest bardzo, ale to bardzo słodki, ale w końcu Nasze Święto, więc dziś kalorii nie liczymy. Jeżeli jednak boicie się nadmiaru słodyczy, to możecie do deseru dołożyć warstwę musu np. z truskawek dla przełamania smaku. Deser taki robiłam latem, a przepis na niego przypominam TUTAJ

Porcja:
3 osoby
Czas:
40min

Koszt dania:
20zł

Potrzebne składniki:

1 tabliczka czekolady (90g)
1 serek mascarpone 250g
250ml śmietanki 30%
1 opakowanie herbatników typu petit-bery (małe)
Kakao do posypania

Wykonanie:
Czekoladę posiekaj nożem na drobną kostkę. Im drobniej to zrobisz, to szybciej zjesz deser. Następnie wrzuć czekoladę do metalowej miski i wstaw całość do garnka z wrzątkiem. Nazywa się to kąpiel wodna. Dzięki temu zabiegowi czekolada rozpuści się, a nie przypali.
Do rozpuszczonej czekolady wrzuć pokruszone herbatniki. Dodaj ich według uznania. Ja dodałam ich tyle, żeby z czekoladą tworzyły jednolitą całość. Ciepłą masę wlej do pucharków lub szklanek i poczekaj aż ostygnie.
Następnie dodaj serek mascarpone przygotowany wg przepisu i całość posyp odrobiną kakao.

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam, Drogie Czytelniczki dużo radości każdego dnia, wytrwałości w dążeniu do celów, spokoju wewnętrznego i cierpliwości.
Jak to mawiają: "Na wartościowe rzeczy, trzeba w życiu zaczekać"

Poniżej utwór, który odkryłam całkiem niedawno. Ma mądry i budujący tekst. Po prostu BABSKI. Zapraszam do posłuchania.
Pozdrawiam serdecznie
Magda
p.s. od dziś komentarze w nowej odsłonie, mam nadzieję, że spodoba Wam się ta zmiana

Powrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3