Męski przepis

17.3.2017

Dzisiejszy przepis chciałabym zadedykować wszystkim Panom i napisałam go specjalnie dla Was żeby nie było Wam smutno i przykro, że ostatni przepis był typowo babski.
Jak wiadomo nie od dziś, panowie uwielbiają mięso i to pod każdą postacią...
Mój Towarzysz żartobliwie wyraża się o mięsie drobiowym, mówiąc, że to "mięso wegetariańskie", ale jak to mawiają, co kraj, to obyczaj i każdy może jeść co lubi. Grunt by smakowało.
Danie, o którym mowa przyrządza się z polędwiczki wieprzowej. Dodaje się do tego jeszcze dwa składniki pomocnicze i obiad gotowy! Jest to danie proste, które Panowie są w stanie przygotować samodzielnie, a przy okazji, nas kobietki zachwycić.
Panowie zapraszamy do kuchni, do pomocy, do gotowania. Do bycia tam z nami. Grunt by spędzać jak najwięcej czasu ze sobą. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach za bardzo poświęcamy się karierze, pogoni za stanowiskiem, za pieniądzem i zapominamy co jest w życiu najważniejsze. Zamiast spędzać ciekawie czas z najbliższymi, to my marnujemy go na sprawy ulotne. My z MT bardzo często razem coś pitrasimy. Ile przy tym jest rozmów, ile sprzeczek, a ile godzenia się!
Drodzy Panowie, a może by tak zaprosić swoje dziewczyny na wspólne gotowanie? Przejmijcie tego dnia dowodzenie w kuchni, a partnerkę poproście o pomoc. Zobaczycie, jak zyskacie w jej oczach. Efekt WOW murowany!

Porcja:
3 osoby

Czas:
30 min

Koszt dania:

30 zł

Potrzebne składniki:


1 polędwiczka wieprzowa
1 cebula
1 śmietana 18%
2 łyżki oleju z pestek winogron
świeżo mielony pieprz
sól

Wykonanie:

Polędwiczkę wieprzową pokrój w cienkie plastry. Posól ją i dopraw pieprzem, a następnie obsmaż ją z obu stron na mocno na rozgrzanym oleju. Polędwiczki wyjmij i odłóż je na bok.
Na tym samym oleju podsmaż cebulkę pokrojoną w drobną kostkę aż się zarumieni.
Następnie dodaj polędwiczkę i całość zalej śmietaną 18%. Poczekaj aż śmietana troszkę odparuje i dzięki temu zagęści sos. Nie czekajcie zbyt długo, żeby "pomocnica" nie zanudziła się.
Danie to fantastycznie pasuje do ziemniaków, ryżu, czy kaszy.
Życzę smacznego i udanego wspólnego gotowania. Bawcie się dobrze. W kuchni też jest to możliwe!

Dzisiejszy utwór wybrał MT, mówiąc, że jak przepis dla facetów, to musi być utwór dla facetów. Myślę, że Wam Drogie Panie też się spodoba.
Pozdrawiam wczesno-wiosennie
Magda


Powrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3