Domowe masło kakaowe

12.3.2018

Inspiracją do dzisiejszego przepisu była pewna bardzo sympatyczna pani wychowawczyni z przedszkola, w którym gościliśmy z naszymi Warsztatami "Warzywem do Góry".
Po zakończonych warsztatach rozmawiałam z Panią o awokado, a dokładnie o jego bogactwie smaków i wartości odżywczych.
Pani wychowawczyni opowiedziała mi, że w przedszkolu, w którym pracowałam wcześniej dzieciom na śniadanko podawano "domową nutellę". Dzieciaki zajadały ją ze smakiem i bardzo na nią czekały, kiedy znowu się pojawi.
Przegrzebałam Internet i znalazłam sporo przepisów na to ciekawie brzmiące danie. Z pośród kilku ciekawych wypróbowałam ten, o którym wspomniała pani z przedszkola.

Wypróbujcie wykonanie przepisu, bo jest bardzo prosty i niesamowicie zdrowy. Porcja zawiera bardzo dużo cennych składników, a awokado jest bombą witaminową bogatą w tłuszcze nienasycone. Jest źródłem błonnika i witaminy E, nazywanej witaminą młodości.

Porcja:
10 łyżek

Czas:
15 min

Koszt dania
8zł

Potrzebne składniki:
1 dojrzałe awokado
1 dojrzały banan
1 łyżka kakao

Wykonanie:
Umyj banan i awokado. Oba owoce obierz ze skórki i pokrój na małe kawałki i wrzuć do miseczki. Następnie ugnieć widelcem na jednolitą masę.
Przy większej ilości zdecydowanie przyda się blender.
Następnie dodaj 1 łyżkę kakao prawdziwego i całość wymieszaj łyżką.
Masło kakaowe nadaje się do kanapek, gofrów, naleśników i czego jeszcze tylko sobie zamarzysz.
Sekretem tego masła są dojrzałe i miękkie owoce! Pamiętaj o tym, bo w przeciwnym razie nie da się na nie złapać dzieciaki.

Pozdrawiam i życzę smacznegoPowrót
Kopiowanie treści i zdjęć jest monitorowane.Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś je wykorzystać, skontaktuj się ze mną magda@kulinarnyrollercoaster.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione. Powered by PHP-Fusion. Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones "Released as free software without warranties" GNU AGPL v3